http://aprosok.net/index.php?modul=linkcsere
http://apro-hirdeto.net/index.php?modul=linkcsere
A linkcsere hasznossága nem csökken, a linkcsere szerepe és módszerei nem szűnnek meg, csak átalakulnak!
Linkcsere ezzel a bloggal: Ismerető a blogbejegyzések után található!
Ma felhívtam az előbb egy barátom, aki elpanaszolta, hogy a weboldala "a fogyás szóra csak 400-valahanyadik, bár a weboldalának egyes aloldalai, az oldal kulcsszavára, ill. kulcskifejezésére a 20-30 helyen van. Pedig, szerinte már fenn kellene lennie az első 50-ben."
Ő beszélt a SEO-jával (keresőoptimalizálás végrehajtásáért felelős webmesterével (mi a SEO?)), aki szintén nem érti, hogy mi lehet a probléma. A SEO-ja azt mondta, hogy a "google letiltotta, a google megbüntette". (Több hozzá nem értő SEO hangoztatja ezt szívesen, ha nem ér el eredményeket.)
Már az első bekezdésből látszik, hogy a google nem tiltotta le, a google nem bűntette meg, mert akkor több kifejezésre nem jelenne meg az 20-30 között a webszájtja.
A következő, amit halottam, hogy a SEO, tehát ne az barátom weblapja, amin csak egyszer-kétszer szerepel a fogyás kulcsszó, viszont jó helyezést ér.
Tehát a barátom weboldala teljesen jól van kulcsszó optimalizálva, a SEO-jé pedig arra a szóra nem, mégis az van sokkal előrébb!
Több megoldása is lehet a fenti problémának, tehát tovább kérdezősködtem, hogy elegendő adathoz jussak a beteg weblap diagnózisához. És elmondtam a barátomnak, hogy a webhelyen belüli optimalizálás (kulcsszó optimalizálás, belső linkstruktúra, belső pagerank irányítás, stb.) bár nagyon fontos, sőt nélkülözhetetlen alapja a helyes keresőoptimalizálásnak, de a legerősebb tényező a google helyezés szempontjából valami más!
A külső optimalizálás, a rámutató, lehetőleg egyirányú linkek száma és minősége (pagerank ereje), illetve a szöveges linkek linkszövege (a linket alkotó szavak), valamint a link forrásának, a weboldalnak a kulcsszó, illetve téma egyezése a legfontosabb tényezők.
Magyarul, ha egy "fogyás" linkszövegű rámutató egyirányú link egy fogyás témájú kulcsszavú oldalról mutat, akkor az nagy erővel tolja a találati lista teteje felé a webhelyet ill. annak egy lapját (amire mutat).
(Itt és most az átadott pagerank értéket és annak tényezőit nem tárgyalom, mert a lényeg megértéséhez most nincs erre szükség.)
Mi történt a gyakorlatban? További kérdezősködéssel kiderült.
A fogyás szóra optimalizált, minden oldalán fogyással kapcsolatos témát tárgyaló, és a fogyás szót tartalmazó kifejezést használó webhely, azaz a barátom oldalai 3 linkkel is rámutat a SEO egy másik webhelyére egy kifejezéssel, ami nem a fogyás szó.
A SEO által szerkesztett másik oldal visszamutatott egy linkkel, ami tartalmazta a fogyás, de más szót is!
Tehát itt egy linkcsere történt!
Mi a megoldás?
A fogyás szóra optimalizált webhely (minden oldal) rámutatott egy fogyás szóra nem optimalizált lapra, amely azért tartalmazta a fogyás szót és egy fogyás szót tartalmazó belső linket is. (Most mindegy, hogy mi volt a linkszöveggel.)
A nem fogyás szóra optimalizált, hanem más témára optimalizált, teljesen más témájú oldal visszamutatott egy linkkel, ami csak részben tartalmazta a fogyás szót.
A megoldás:
Amikor egy jól belső optimalizált (kulcsszó optimalizált, esetünkben a "fogyás" szóra optimalizált) lapról, illetve egy ilyen témájú webhelyről mutat link a nem fogyás kulcsszóval, egy olyan lapra ill. webhelyre, ami tartalmazza párszor az adott szót (fogyás), akkor a link forrásának témája (annak ellenére, hogy a linkszöveg nem a fogyás) felfelé nyomja a találati listában a forrás kulcsszavára a weboldalt, ahova a link mutat!
(Ha ezt nem értenéd, akkor rajzold le magadnak, az összefüggéseket, és azonnal látni fogod a lényeget!)
Tehát, a legfontosabb keresőoptimalizálási, google helyezési tényező a rámutató link, pontosabban a megfelelő linkszövegű rámutató link, még pontosabban, az azonos témájú webhelyről mutató megfelelő linkszövegű rámutató link!
Vazze, az egész linkcsere problémáról szóló cikkben csak egyszer szerepel a linkcsere szó, illetve kétszer, vagyis ezzel a mondattal együtt már háromszor! :-)
Ennyit a fogyás témáról! :-)
A linkcsere hasznosságát és hatékonyságát sokan lebecsülik, mivel a viszontlinkek értéke csökkent a SEM szempontjából, ill. a feed (rss, atom) és a közösségi webhelyek és a közösségi optimalizálás (SMO) térhódításával a tartalommegosztás (tartalom ajánlás) már nem csak egy másik webhelyre mutatással lehetséges, hanem a sajt oldalon belüli megjelenítéssel is!
Mit jelent ez magyarul?
Réges-régen, az internet keresők őskorában, kb. 15 évvel ezelőtt, a fejletlen keresők még nem védték ki a trükközők és csalók probálkozásait, mert akkor még alig voltak ilyenek. Az internet csak úgy épült, gyarapodott, azaz még nem kezdték el a weblaptulajdonosok a versenyt a keresők találati listájának első helyezéseiért!
Ekkor a keresők, főleg még azt vizsgálták, hogy mi az webhely egyes lapjainak a címe (title - az ami böngészőn a legfelső sávban jelenik meg) és azt, hogy mennyi link mutat egy-egy weblapra.
A legegyszerűbb módja annak, hogy sok rámutató linkre tegyünk szert, az volt, hogy megkértük emailben más, lehetőleg hasonló témájú, vagy a témához valamilyen módon kapcsolódó weblap szerkesztőjét, hogy "helyezzen el egy ránk mutató linket, ha hasznosnak találja a weboldalunk tartalmát".
(Ez főleg, mármint a rámutató linkek létrejötte ma is a webhely, illetve az ott található tartalom hasznosságától, illetve az erről kialakult látogatói véleménytől függ.)
Tehát, akkoriban a linkcsere volt a keresőoptimalizálás, a látogatottságnövelés leghatékonyabb módja!
Ez volt a linkcsere kezdete, a linkcsere aranykor kezdete!
Ez a fényes kezdetet gyors változások követték!
Már a linkcsere igen sokat vesztett az eredeti fontosságából, és SEO értékéből, de még mindig jó eredményetket hoz, ha ügyesen alkalmazzák!
A linkcsere blog célja...
Könnyen megérthető és gyorsan alkalmazható, praktikus tudás átadása a linkcsere (linkmarketing) iránt érdeklődők számára, ill. a hatékony, az eredményeket hozó linkcsere létrejöttének elősegítése ezen a blogon és más webhelyeken keresztül!